fbpx

Saç ekimi teknolojilerinde son yıllarda yaşanan önemli gelişmeler, operasyonların başarı oranını önemli oranda arttırmakla birlikte; hastaların günlük yaşam konforunu pozitif yönde etkileyecek yeni metotlar geliştirilmesine de katkı sağlamıştır. İdeal saç ekimi uygulaması için, operasyon öncesinde hastanın saçları 3 milimetre uzunluğa kadar tıraş edilirken; tıraşsız saç ekimi metoduyla bölgesel tıraşlama ya da tam tıraşsız saç ekimi yapılabilmektedir.

Normal saç ekim operasyonlarında saçların tıraş edilmesinin esas sebebi, operatör doktor ve ekibinin uygulamayı daha kolay ve rahat şekilde gerçekleştirebilmesini sağlamaktır. Hatta gerekli görülen durumlarda saçların jiletle kazınması da tercih edilen bir yöntemdir. Günlük hayatta saçlarını kısa formda kullanan erkek hastaların sorun etmediği bu durum; uzun saçlı erkek ve kadınlar tarafından pek hoş karşılanmasa da tıraşsız saç ekiminden önce alternatif bir yöntemin olmaması nedeniyle yaşanmaya devam etmekteydi.

Hastalar için farklı avantaj ve dezavantajlar sunan bu yöntem; operasyon ekibi için ise uygulamayı daha da zorlaştıran bir tercihtir. Ancak hastalara sağladığı kolaylıklar göz önüne alındığında sıkça tercih edildiğinden, ekipler de bu yöntemde uzmanlaşmaktadır.

Tıraşsız saç ekimi avantajlı mıdır?

  • Operasyon sonrasında saç ekimi yapıldığına dair bariz belirtilere sahip olunmadığından, klasik saç ekimine göre çevre tarafından anlaşılması güçtür.
  • Günlük hayata adaptasyon süreci oldukça hızlı ilerler.
  • Donör bölgedeki izler kolaylıkla kamufle edilebilir.
  • Kadınların saçlarını 3 mm’ye kadar kısa kestirme zorunluluğunu ortadan kaldırarak operasyon için önemli bir motivasyon sağlar. Kesilen uzun saçların yeniden uzaması için geçen süredeki psikolojik sorunların önüne geçilmiş olur.
  • Aynı şekilde uzun saçlı erkeklerin saçlarını kısaltmalarına gerek kalmaz.

İlginizi Çekebilir:
Saç Ekimi Sonrası Tıraş

Tıraşsız saç ekiminin dezavantajları

  • Klasik saç ekimi operasyonlarından daha uzun bir operasyon süresine sahip olan tıraşsız saç ekimi yönteminde; normal koşullarda 5 saat sürecek bir operasyon 8 saate kadar sürebilir.
  • Operasyon için gerekli dezenfekte ortamın sağlanması diğer operasyonlara oranla daha zordur.
  • Uygulamalar tıraşsız saçlar üzerinde yapılmaya çalışıldığından operasyon ekibi daha uzun ve meşakkatli bir süreci yönetir.
  • Zaman ve emek gibi detaylar göz önüne alındığında operasyon maliyeti, diğerlerine oranla daha yüksektir.
  • Operasyon sonrası komplikasyon riski biraz daha yüksektir. Hastanın daha büyük özen göstermesi gerekebilir.

EstcreLife uzmanlığıyla son teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen tıraşsız saç ekimi uygulamalarıyla siz de doğal görünümlü ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için: 0542 343 21 05