fbpx

Sakal ve bıyık ekimi operasyonları, tıpkı saç ekimi gibi bu konuda bir tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyan kişilere uygulanabilen yöntemlerdir. Yara izi, seyreklik ya da saçkıran gibi farklı nedenlerle yaşanan bölgesel açılmalar için FUE metoduyla gerçekleştirilen sakal-bıyık nakli operasyonu, hastanın hem dış görünümüne hem de özgüvenine sağladığı katkılarla oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Genellikle FUE tekniği kullanılır

Türkiye, saç ekim ve nakil operasyonları özelinde son yıllarda önemli bir ilerleme kat ettiğinden başta Avrupa ve Orta Doğu ülkeleri olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinden ülkemize sağlık turizmi amacıyla binlerce hasta gelmektedir. Bu operasyonların önemli bir bölümü saç cerrahisi amacıyla gerçekleştirilirken sakal-bıyık ekimi de listede öne çıkan kalemlerdendir. Doğuştan kıl kökü mevcut olmayan bölgelerde kıl üretme teknolojisi günümüzde henüz bulunmadığından, bu bölgelerdeki estetik sorunları ortadan kaldırmanın en etkili çözümü kıl naklidir. Genellikle FUE teknikleriyle gerçekleştirilen bu operasyon sonrası hasta günlük hayatına eskisinden daha mutlu dönebilmektedir.

Sakal ve bıyık dökülmesi

Kişinin genetik yapısına bağlı olarak şekillenen sakal ve bıyık kılları, önemli bir sağlık problemi yaşanmadığı sürece dökülmemektedir. Çeşitli cilt hastalıkları veya hormonsal problemler bu durumun başlıca sebepleri arasında gösterilebilir. Operasyon öncesi yapılan kontrollerle dökülmenin ardındaki temel neden tespit edilebilmektedir.

Sakal ve bıyık ekimi operasyonu, yalnızca dökülme problemi yaşayan kişilerce değil, uzun favori seven ya da sakal tellerinin dağınıklığından şikayetçi olan kişiler tarafından da tercih edilebilmektedir. Operasyon hiç sakalı çıkmayan kişilerde olduğu gibi lokal sakal kayıpları yaşayan kişilerde de uygulanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:
Kaş Ekimi Nasıl Uygulanır?

Sakal Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır

Sakal ve bıyık ekimi nasıl gerçekleştirilir?

Sakal ve bıyık ekimi işlemi için; hastanın baş arkasındaki bölgeden sağlıklı ince saç telleri elde edilir. Göğüs, çene altı gibi farklı bölgelerden alınan kıllar da seyrek görünümü yok etmek için destekleyici amaçla kullanılabilmektedir. Donör bölgeden sağlıklı kıl kökü alım işlemi; FUT yönteminde saç tıraşı yapılmaksızın FUE yönteminde ise saç tıraşı yapılarak gerçekleştirilir. Elde edilen kökler, önceden belirlenen sakal ve bıyık yapısına göre uygun bölgelere nakledilerek doğal ve şık bir görünüm sağlanır.

EstcreLife uzmanlığıyla son teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen sakal ve bıyık ekimi uygulamalarıyla siz de doğal görünümlü ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için: 0542 343 21 05