fbpx

Saç ekimi problemi ile karşı karşıya kalan bireyler, gerek ülkemizden gerekse dünyanın pek çok ülkesinden tedavi amacıyla İstanbul’a gelmektedir. Peki ama İstanbul saç ekiminde neden böylesine önemli bir çekim merkezi? Bu yazımızda İstanbul’un saç ekimi teknolojileri ve uzmanlık noktasında rakiplerinden nasıl farklılaştığını ele alıyoruz.

İstanbul Saç Ekimi Operasyonları

Büyük şehir büyük rekabet 

Saç ekiminde İstanbul ‘un uluslararası çapta üne kavuşmasının pek çok nedeni vardır. Bunların en başında tabii ki saç ekimi tedavisi veren kliniklerin operasyonel başarısı ve oldukça kapsamlı hizmetler sunabilmesi gelmektedir. Klinikleri bu denli büyük hedeflere ve hizmet çeşitliliğine iten en önemli faktör ise İstanbul’un 16 milyonluk bir metropol oluşudur. Böylesi büyük bir dünya başkentinde saç ekimi alanına yönelen kliniklerin sayısı gün geçtikçe yükseldiğinden, rekabet de aynı oranda artmaktadır. Hal böyle olunca, hizmet kalitesi ve başarılarıyla ayrışmak isteyen klinikler çıtayı daha da yukarılara taşımaktadır. Bu rekabet de saç ekiminde İstanbul ’u uluslararası arenada en önemli çekim merkezlerinden biri haline getirmektedir.

İlginizi Çekebilir:
Saç Dökülmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Estcre Life Hair Center

İstanbul’da saç ekimi yaptırmanın avantajları

Dünyaca ünlü bir saç ekimi lokasyonu olarak ünlenen İstanbul, yalnızca yurt dışından değil ülkemizin pek çok şehrinden de sağlık turizmi amacıyla ziyaret edilmektedir. İstanbul’da saç ekimi yaptırmanın avantajlarını şu ana başlıklar altında inceleyebiliriz:

  • Operasyonel başarı yüzdesi
  • Kullanılan saç ekimi teknikleri
  • Klinik sayısının fazlalığı
  • Fiyat aralığının genişliği
Saç Ektirme Teknikleri
Operasyonel başarı yüzdesi

İstanbul’da saç ekimi alanına yatırım yapan klinikler, uzman doktorların ve operasyon ekiplerinin eğitimine de ciddi yatırımlar yapmaktadır. Akademik eğitimlerinin yanı sıra uluslararası eğitim ve sertifika programları ile kendilerini sürekli güncel tutan uzman doktorlar, bu sayede saç ekiminde uygulanan tüm yöntemlere hakim olmakta ve operasyonları başarıyla uygulamaktadır.

Kullanılan saç ekimi teknikleri

Saç ekimi tedavisinde önemli bir lokasyon olarak sahip olduğu unvanın korumayı amaçlayan İstanbul’da, global trendlere çok önem verilmektedir. Saç ekimi tedavisinde uygulamaya alınan en son teknolojilerin ve metotların oldukça yakından takip edilmesi, bu uygulamaların kısa süre içerisinde İstanbul’daki saç ekim merkezlerinde de uygulanabilmesine imkân tanımaktadır.

Klinik sayısının fazlalığı

İstanbul’da saç ekimi yaptırmak isteyen bir kişi için, saç ekimi merkezi seçiminin hem kolay hem de zor yanları vardır. Sayısal anlamdaki çeşitlilik, kişiye pek çok saç ekim merkezini kıyaslama olanağı tanırken; ideal saç ekim merkezinin seçimi aşamasında ise son derece titizlikle davranılması gereklidir. Saç ekimi için tercih edilen merkezin; T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, hijyen kurallarına uygun şekilde hizmet veren bir klinik olmasına dikkat edilmelidir. Bu çerçevede, operasyonu gerçekleştirecek doktorun uzmanlığı ve daha önce gerçekleştirdiği operasyonlardaki başarısı da önem verilmesi gereken bir başka kriterdir.

Fiyat aralığının genişliği

Saç ekimi operasyonunun maliyeti, pek çok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bunlar; 

  • Uygulanacak saç ekimi metodu
  • Ekimi yapılacak greft miktarı
  • Saç ekim merkezinin lokasyonu
  • Ekstra hizmet ve uygulamalar 

şeklinde sıralanabilir. İstanbul’da saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin, birden fazla klinikten fiyat alarak karşılaştırma imkânına sahip olabilmesi önemli bir avantajdır. Bu noktada aşırı ucuz ve aşırı pahalı fiyat tekliflerine mesafeli durulmalıdır.

İlginizi Çekebilir:
Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadardır?

2020 yılı itibarıyla Türkiye’de her ay ortalama 5-6 bin saç ekimi operasyonu gerçekleştirilmektedir.

Estcre Life Saç Ekimi

Saç ekiminde Türkiye’nin yükselişi

1990 sonrası dönemde uygulanan FUT benzeri saç ekim metotları; başarısız sonuçlar ve komplikasyon görülme sıklığı ile bu alana olan ilginin düşmesine neden olmuştur. Sonraki süreçte yapılan çalışmalar ve özellikle son 10 yılda geliştirilen yeni nesil teknolojiler sayesinde saç ekimi operasyonları hızla yaygınlaşmıştır. Bu süreçteki gelişmeleri yakından takip eden bu alana önemli bir yatırım hamlesi yapan Türkiye de bu gelişimden önemli bir pay almıştır. Şu an önde gelen saç ekim merkezlerimizde; robotik saç ekimi teknolojilerinden çeşitli mikro operasyonlara kadar hemen hemen tüm saç ekim uygulamaları yapılmaktadır. Bu nedenle Orta Doğu’dan Avrupa’ya, Türki Cumhuriyetlerden Amerika’ya kadar pek çok coğrafyadan hasta, saç ekimi için Türkiye’yi, İstanbul’u tercih etmektedir.

Yabancı turistin konfor tercihi

Yurt dışından sağlık turizmi amacıyla ülkemize gelen turistlerin, saç ekimi için İstanbul’u tercih etmelerindeki bir diğer önemli faktör ise lüks hizmet ve ekstra uygulamalardır. Sunulan paket programlar sayesinde; havalimanından özel araçla alınan hastalar, operasyon öncesi konaklayacakları otele bırakılmakta, ulaşım ve konaklama planlaması da saç ekim merkezi tarafından gerçekleştirilmektedir. Operasyon sonrasında da hastanın havalimanına ulaşım süreci yönetilmekte, isteyen hastalar için şehir turu organizasyonlarına katılım sağlanabilmektedir. Hali hazırda bir operasyon stresi taşıyan hasta için, ulaşım ve konaklama kolaylığı sunan bu hizmetler, İstanbul’daki saç ekim merkezlerinin uluslararası tercih edilirliğine büyük katkı sağlamaktadır.

Saç ekimi alanındaki uzmanlığı ve 11 yıllık deneyimiyle İstanbul’da hizmet veren Estcre Life Hair Center; FUE ve DHI saç ekimi uygulamalarıyla saçlarınızı o eski doğal görünümüne kavuşturmaya hazır.