fbpx

Perkütan; oldukça uzmanlık gerektiren ve bu yüzden dünya genelinde az sayıda klinikte uygulanmakta olan özel bir tekniktir. Bu tekniğin en öne çıkan özelliği, merkezine doğal görünümdeki kusursuzluğu almasıdır. 

Perkütan tekniğinin ayrıcalıkları

Hastanın ense bölgesinden alınan sağlıklı saç kökleri, ekim yapılacak bölgede özel uçlu bıçaklar yardımıyla açılan deliklere yerleştirilir. Tekniğin farklılaştığı nokta ise burada ekim amaçlı açılan deliklerin düz yerine yuvarlak formda olmasıdır. Uzmanlığa ve ince işçiliğe en üst düzeyde ihtiyaç duyulan bu işlem ile; kanallar, ekilecek her bir saç teline uygun açıda ve incelikte açılır. Saç teliyle birebir uyumlu olarak açılan delikler, bu tekniğin alametifarikasıdır.

Bu sayede doğru açı ile açılan deliklere yine ideal açıda ekim yapılır ve ekim yapılan bölgede mümkün olan en doğal görünüm elde edilmiş olur

Nakledilen saç köklerinin, açılan kanallara birebir uyması; köklerin bulundukları yerden düşmesine ve zarar görmesine engel olur.

İyileşme süreci

Perkütan saç ekim metodu ile gerçekleştirilen operasyon sonrasındaki iyileşme aşaması da bir hayli kısadır. Maksimum 3 gün içerisinde iyileşme gerçekleşir. Bu süre diğer tekniklere oranla iki kat daha hızlıdır. Operasyon sonrasında, ekimin yapıldığı alanda kalıcı ize rastlanmaz ancak belli durumlarda yüz bölgesinde geçici ödem oluşmasına rastlanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:
Hiperbarik Saç Ekimi

Dezavantajları

Gerektirdiği uzmanlıkla oldukça zaman alan bir teknik olan perkütan tekniği ile saç ekim işlemi bir gün içerisinde tamamlanamamaktadır. Minimum 2 gün içerisinde tamamlanabilen bu operasyon, tüm bu ayrıcalıklar göz önünde bulundurulduğunda diğer tekniklere göre daha maliyetli bir teknik haline gelmektedir. Ancak yine de zaman ve bütçe gibi dezavantajlarına rağmen önemli düzeyde ilgi gören bir tekniktir. Türkiye’nin saç ekim alanında kat ettiği mesafe ile çoğunlukla Avrupa, Orta Doğu ve Amerika’dan ülkemize saç ekimi amacıyla gelen hastalar, genellikle kusursuz bir doğallık için perkütan tekniğini tercih etmektedirler.

EstcreLife uzmanlığıyla son teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen perkütan saç ekimi uygulamalarıyla siz de doğal görünümlü ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için: 0542 343 21 05