fbpx

Saç ekimi operasyonunun başarılı ve doğal olarak nitelendirilebilmesi için en önemli işlemlerden biri de ön saç çizgisi belirlenmesidir. Saç çizgisinin kişinin yüz ve saç yapısına uyumlu şekilde tasarlanması önemlidir. Aksi bir durumda doğal görünümden uzak, yapay ve kullanışsız bir saç tasarımı ortaya çıkacaktır.

Ön saç çizgisi; kadın ve erkeklerde farklı karakteristik yapılara sahiptir. Kadınlarda erkeklere göre daha soft ve yuvarlak hatlara sahip bir tasarım tercih edilir. Erkeklerde ise genellikle M formunda bir çizgi tasarımı yaygındır. Bu çizginin yüz ve saç yapısına olduğu kadar cinsiyetlerin estetik normlarına uyumlu şekilde tasarlanması da önemlidir.

Lazerle ön saç çizgisi nasıl belirlenir?

Saç çizgisinin lazerle belirlenmesi, ön saç çizgisi belirleme için kullanılan yöntemlerden sadece biridir. Yüz yapısına en uygun şekilde simetri ve estetik prensipleri göz önünde bulundurularak oluşturulan tasarım; her anlamda düzenli bir görünüm yaratmayı ve yüz güzelliğini ön planda tutmayı amaçlar. Bu amaçla uygulanan teknikler arasında en modern teknolojilerin başında gelen bu yöntem aynı zamanda birçok açıdan güvenli bir yöntemdir.

Lazerle ön saç çizgisinde dikkat edilmesi gerekenler

Tüm saç ekim operasyonlarında, hatta tüm cerrahi operasyonlarda dikkat edilmesi gerektiği gibi; lazerle saç çizgisi belirleme operasyonunun da işinin ehli, profesyonel bir kadro tarafından operasyona uygun koşullarda gerçekleştirilmesi elzemdir. Bunun dışında operasyon öncesi çeşitle üç boyutlu tasarım araçları ile saç çizginizin nasıl bir görünüme kavuşacağına dair bilgi alabilirsiniz. Ayrıca operasyon esnası ve sonrasındaki süreçle ilgili tüm konuları operasyon öncesinde doktorunuzla konuşmanızda fayda var.

İlginizi Çekebilir:
Saç Ekimi Sonrası İlk Hafta

Lazerle ön saç çizgisi operasyonundan 6-8 hafta önceki süreçten başlayarak operasyon gününe dek saç tıraşlama ya da boyama uygulamalarının yapılmaması gerekir. Yine bu süre zarfında doğal ya da suni yollardan bronzlaşma önerilmemektedir. Özetle lazer işleminin uygulanacağı bölge operasyon gününe kadar özenle korunmalıdır.

Operasyon sonrasında hasta, maksimum bir gün içerisinde günlük hayata dönebilmektedir. Muhtemel acı ve ağrıların yatıştırılması için ise doktorunuz tarafından ilgili bölgeye topikal krem uygulanır.

Estcre Life uzmanlığıyla son teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen lazerle saç çizgisi belirleme uygulamalarıyla siz de doğal görünümlü ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için: 0542 343 21 05