fbpx

Adını, tıp uygulamalarının pek çoğunda kullanılmakta olan özel IceGraft solüsyonundan alan bu teknik; saç ekimi öncesinde yapılan ve operasyondan alınan verimi arttırmayı hedefleyen bir metottur.

Doku ve hücreleri güçlendirici, koruyucu ve canlandırıcı etkilere sahip içeriğiyle saç ekimi operasyonlarında tercih edilen IceGraft solüsyonu; bu etkileriyle hastanın ense bölgesinden elde edilen saç greftlerinin, içinde bekletildiği bir karışımdır. Bu sayede operasyon, greftlerde hücre ya da doku kaybı yaşanmaksızın devam eder ve saç köklerinde önemli ölçüde canlılık katılır. Tekniğin en verimli şekilde uygulanması için verilen ısının derecesinin ideal düzeyde olması ve işlem süresince sabit olması gereklidir.

Saç ekimi yaptırmak isteyen tüm hastaların en temel isteği sağlıklı, gür ve doğal görünümlü saçlara kavuşmaktır. Aynı şekilde saç çizgisinin de doğal bir görünüme sahip olmasına önem verilir. IceGraft yöntemi ile yapılan saç ekim operasyonlarında bu beklentiler diğer birçok yönteme nazaran daha başarılı şekilde karşılanmaktadır. IceGraft içerisinde bekletilen greftlerin sağlıklı ve güçlü yapılarının korunması, bu başarıda kilit rol üstlenmektedir.

IceGraft Etkisi

IceGraft olarak adlandırılan solüsyonun etkilerinden biri de, düşük sıcaklıkta uygulandığı bölgedeki serbest radikallerin yok edilmesi için hücre PH’ını dengelemektir.  Aynı zamanda saç tellerini meydana getiren hücrelere enerji veren bu solüsyon, düşük sıcaklıkta uygulanarak greftlerin daha uzun süre canlı kalmasına olanak tanır. Bunda; solüsyonun içeriğindeki zengin mineraller, antioksidanlar ve tescilli formülün güçlü etkisi rol oynar. Özetle bu teknik; saç ekim operasyonu esnasında donör bölgeden alınıp ekim aşamasını bekleyen greftlerin beslenmesini ve canlılığının muhafaza edilmesini sağlar.

IceGraft Nedir - Ice Graft Metodu

İlginizi Çekebilir:
Lazerle Ön Saç Çizgisi Belirleme Operasyonu

Sabit Sıcaklık Faktörü

IceGraft tekniğinde sabit sıcaklık tercihinin esas nedeni; işlem esnasında elde edilen sağlıklı greft adedini maksimuma çıkarmaktır. Bu sebeple kullanılan solüsyonun, IceGraft’ın sıcaklığı çeşitli sensörler yardımıyla takip edilmektedir. Sabit sıcaklıkta gerçekleştirilen işlemle saç ekim operasyonu çok daha verimli ve başarılı şekilde tamamlanmaktadır.

EstcreLife uzmanlığıyla son teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen IceGraft saç ekimi uygulamalarıyla siz de doğal görünümlü ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için: 0542 343 21 05