fbpx

Motorlu ve manuel saç ekimi teknikleri, temel olarak hastanın ense kısmından elde edilen sağlıklı saç köklerinin alınması esnasında bölgede yapılan kesilerin manuel ya da mikromotor yardımıyla yapılması ile farklılaşır. Operasyonun genel uygulama aşamaları birbirinden büyük farklarla ayrılmasa da mikromotor teknolojisi ile operasyon süresinde önemli bir zaman tasarrufu sağlanmaktadır.

Mikromotor yöntemi

FUE tekniği, mikromotor yönteminin kullanıldığı saç ekim metotlarından biridir. Mikromotor yöntemi sayesinde donör bölgeden alınan sağlıklı kökler, önceki tekniklerdeki gibi manuel yöntem yerine teknoloji yardımıyla daha hızlı şekilde alınabilmektedir. Mikromotor aparatının ucunda yer alan iğne, küçük dairesel hareketler yaparak kesileri otomatik olarak gerçekleştirmekte, operatöre çok daha az iş düşmekte ve hata payı daha aza inmektedir.

Bu tekniğin bir başka avantajı ise elle yapılan kesinin aksine açılan tüm deliklerin aynı derinlik ve genişlikte olmasıdır. Manuel kesilerde bu tek tip ölçüleri uygulamak neredeyse imkansızken mikromotor buna imkân tanır. Ayrıca mikromotor sayesinde manuel kesiye göre donör bölgeden daha sık greft alınabilmektedir. Manuel teknikten çok daha hızlı şekilde daha fazla sayıda greft elde edilebilmektedir. Bir seansta elde edilen greft sayısı 3-4 bin adet aralığındadır.

Mikromotor tekniği ile gerçekleştirilen saç ekim işlemleri için her hastanın saç yapısına uygun iğne uçlar hazırlanmaktadır. Bu iğneler kafa derisine girerek istenen işlemleri başarılı ve hızlı bir şekil gerçekleştirir. Operasyon sonrasında iz ya da şişlik görülme olasılığı çok düşüktür.

İlginizi Çekebilir:
Altın Uçlu Saç Ekimi Tekniği

Mikromotor Saç Ekimi

Manuel ve motorlu yöntemlerin farkı

Mikromotor ve manuel saç ekim yöntemleri ile elde edilen sağlıklı saç kökleri de operasyonun sonucu da aynıdır. Bu iki teknik arasındaki farkı oluşturan mikromotor yönteminde kazanılan zamandır. Ancak mikromotor tekniğinde kullanılan iğne ucu mutlaka düşük devirde kullanılmalıdır. Yüksek devir kullanılarak yapılan işlem, dokularda aşırı ısınma, parlama ve zedelenmeye neden olabildiğinden; bu detay, işlemin en önemli püf noktası olarak öne çıkmaktadır.

EstcreLife uzmanlığıyla son teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen mikromotor ve manuel saç ekimi uygulamalarıyla siz de doğal görünümlü ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için: 0542 343 21 05