fbpx

Kaşlar, kişinin yüz ifadesini doğrudan etkileyen estetik bir unsur olarak yüz bölgesinde oldukça önemli bir konuma sahiptir. Bu yüzden kaşların sağlıklı ve düzgün yapıda olması ideal bir dış görünüş için gereklidir. Saç ve kaşların yapıları birbirinden önemli farklara sahiptir. Bu nedenle kaş ekimi teknikleri saç ekimine göre çeşitli farklılıklar gösterir.

Saç dökülmesinin aksine kaş dökülmesi her insanda görülebilecek doğal bir durum olarak kabul edilmektedir. Bu dökülme; enfeksiyon, yanık, tiroid gibi rahatsızlıklar ya da koparma ve dövme gibi dış etmenlerin etkisiyle gerçekleşebilir. Genetik olarak ince yapılı kaşlarda da dökülme sıkça görülebilmektedir. Böyle durumlarda kişinin kaş ve yüz yapısına göre kaşın yeniden tasarlanması, restore edilmesi gereklidir.

Kaşın yapısı

Kaş kılları, kaşın her bölgesinde farklılıklar göstermektedir. Örneğin; kaşın üst kısmında yer alan kıllar aşağı ve dışa doğru uzarken alt kısımda yer alan kaş kılları yukarı ve dışa doğru uzar. Aynı şekilde burun bölgesine daha yakın kıllar ise yukarı yönlü bir büyüme gösterir. Kaş kılları, saç kıllarının aksine oldukça dar açılı olarak çıkar.

Kaşların büyüme döngüsü de yine saçlardan farklıdır. Sağlıklı saçlar 3-7 yıllık bir büyüme döngüsüne sahipken kaşlar sadece 4 ay düzenli büyüdükten sonra kendini dinlenmeye alır ve dökülmeler yaşanır. 

Kaş ekiminin püf noktaları

Kaş ekimi operasyonunda, kaş kıllarının dar açılı ve farklı yönlere sahip yapılarından ötürü ince uçlu iğneler kullanılır. Bu operasyonlarda genellikle FUT yöntemi yerine micrograft adı verilen teknik kullanılmaktadır. Bu yöntem, oldukça titizlik gerektiren ve yalnızca uzman ekipler tarafından yapılabilen özel bir tekniktir. Zira elde edilen kıl kökleri, ekim yapılacak yüzeye oldukça dar açılarda nakledilmektedir. Aynı şekilde donör bölgeden alınan kıl köklerinin dalgalı veya kıvırcık yapılı olmaması önemlidir. Yine bu kıl kökleri, doğal uzama eğrilerine uyumlu şekilde yerleştirilmelidir. 

Kaş ekimi operasyonunda yalnızca tekil kökler tercih edilmelidiır, çoğul kökler kaş ekim operasyonunda tercih edilmemelidir.

Kaş ekimi operasyonu neticesinde ekimi gerçekleştirilen kıl kökleri, aynı saç kılları gibi uzayacağından düzenli olarak kesimi yapılmalıdır. Operasyon sonrası kaşların doğal şeklini alma süreci 12 ay gibi bir zaman alabilir. Bu süreç içerisinde gerekli görüldüğü durumlarda estetik açıdan düzenlemeler yapılabilmektedir.

Kaş Ekimi Operasyonu

Kaş ekimi ne kadar sürer?

Operasyon süresi yaklaşık olarak 4 saat sürmektedir. Bu süre zarfında 50-500 aralığında ekim yapılması gerekebilir. Kaş ekimi operasyonu sonrasında hafif kızarıklıklar oluşabilir. Kaşlar operasyondan sonraki 15 gün içerisinde dökülmekte, yaklaşık 4 ay gibi bir zaman zarfında yeniden çıkmaktadır. Yoğunlaşma süreci 6 ayı bulabilir.Kaşların 10 ila 15 günlük periyotlarla düzeltilmesi önerilir.

İlginizi Çekebilir:
Sakaldan Saç Ekimi

Kadın ve erkekler farklı anatomilere sahip olduğundan kaş yapılarında da doğal bir farklılık gözlenebilmektedir. Kaşların sahip olduğu eğim, sıklık ve çıkış yönü gibi özellikler her iki tarafta da kaş yapısının karakteristiği oluşturmaktadır. Sahip olmak istenilen kaş modelinin operasyon öncesinde görülebilmesini sağlayan üç boyutlu simülasyon yazılımları, hastanın yeni kaş yapısı hakkında yaşayacağı tereddüt ve kararsızlığın önüne geçmektedir. Bu yazılımlar yardımıyla hem hasta kapsamlı şekilde bilgilendirilmekte hem de uzman doktorun yönlendirmesiyle kaş tasarımının ve kaş ekimikişiye en uygun şekilde yapılması sağlanabilmektedir.

EstcreLife uzmanlığıyla son teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen kaş ekimi uygulamalarıyla siz de doğal görünümlü ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için: 0542 343 21 05