fbpx

Saç ekimi operasyonu bilinegeldiği üzere hasta ve operasyon ekibinin konforu için lokal anestezi yapılarak gerçekleştirilir. Ancak iğne ile arası pek iyi olmayan hastalar için saç ekimi tedirgin edici bir sürece dönüşebilmektedir. İğnesiz saç ekimi; bu ve buna benzer iğne kaynaklı korkular yüzünden diğer birçok tıbbi tedavide zorluk yaşayan hastalar için, saç ekiminde bu korkuyu ortadan kaldıran bir yöntem olarak tanımlanabilir. Bu yöntemde; lokal anestezi uygulaması iğne kullanılmadan farklı teknikler kullanılarak gerçekleştirilir.

İğnesiz saç ekimi uygulaması

FUE gibi mikrocerrahi yöntemleri ile birlikte gerçekleştirilen bu saç ekim tekniğinde, kullanılan lokal anestezi aparatının ucunda iğne bulunmaz. Anestezi işlemi gerçekleştirildikten sonraki süreçte, implanter adı verilen araç veya lazer metotlarıyla saç ekim işlemi tamamlanır. İğnenin yarattığı acı duygusundan ya da diğer farklı psikolojik faktörlerden ötürü saç ekiminden tedirginlik duyan hastalar, bu teknik sayesinde son derece konforlu bir operasyon süreci geçirirler.

İğnesiz saç ekimi ve DHI – FUE teknikleri

İğnesiz saç ekimiyle elde edilen saç kökleri genellikle başın yan ve arka bölgelerinden alınmaktadır. Bu yöntemle donör alana lokal anestezi uygulandıktan sonra tercihe göre DHI ya da FUE teknikleri yardımıyla sağlıklı saç kökleri toplanarak önceden belirlenen ekim alanına nakledilir.

İlginizi Çekebilir:
Saç Ekimi Acıtır Mı?

İğnesiz saç ekiminin avantajları

İğne korkusunun farklı boyutlarda psikolojik sonuçlar doğurduğu göz önüne alındığında, hastanın saç ekim işlemi esnasında gerginleşmesi, kaygı problemi yaşaması ve hatta bayılması gibi risklerle karşılaşılması mümkündür. Ayrıca iğnesiz saç ekimi tekniği ile psikolojik açıdan bu sorunları aşan hastanın, ağrı ve enfeksiyon riski de minimuma düşmektedir. Operasyon süresince hiçbir acı ve ağrı duymayan hasta; bu süreyi film izleyerek ya da müzik dinleyerek geçirebilecek kadar konforlu hssetmektedir.

İğnesiz saç ekiminde iyileşme süreci

Saç derisinde herhangi bir delik ya da kesi olmadığından, bu teknikle gerçekleştirilen operasyon sonrasında hastanın iyileşme süreci çok daha hızlı ve ağrısız gerçekleşmektedir. Kabuklanma oranı daha düşük, “şok dökülme” olarak tabir edilen süreç de daha hızlıdır. Operasyon sonrasında, hastanın güneş ışınlarından ve yüksek sıcaklıklardan uzak durması gereklidir.

EstcreLife uzmanlığıyla son teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen iğnesiz saç ekimi uygulamalarıyla siz de doğal görünümlü ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için: 0542 343 21 05