fbpx

Güçlendirme destekli saç ekimi öncesinde, kısaca Güçlendirme’nin tanımı ve faydalarına değinmekte fayda var. Güçlendirme, Türkçe karşılığıyla “trombosit yönünden zengin plazma” hastanın kendi kanındaki iyileştirici kan hücrelerinin çeşitli yöntemlerle elde edilmesine verilen addır. Elde edilen bu plazma yalnızca saç derisinde değil insan bedenindeki birçok yaralanmada iyileşmeyi hızlandırıcı amaçlı olarak kullanılır. Güçlendirme hasar görmüş dokuların onarımına sağladığı doğal katkılarıyla her geçen gün yaygınlaşmakta olan modern bir tedavi yöntemi olarak tüm dünyada kullanılmaktadır.

Güçlendirme’li saç ekimi ise; derinin yenilenmesi, güçlendirilmesi ve onarımını amaçlar. Kişiden alınan 10 ila 20 mililitrelik kan, çeşitli işlemlerden geçer ve mucizevi iyileştirici etkilere sahip olan trombositten zengin plazma elde edilir. Bu sayede operasyon sonrasındaki iyileşme aşaması çok daha kısa zaman alır.

İlginizi Çekebilir:
Saç Mezoterapisi Yararlı Mıdır?

Güçlendirme destekli saç ekimi hangi avantajlara sahiptir?

Güçlendirme, laboratuvar ortamında ya da kimyasal katkılarla elde edilen çeşitli ilaçların aksine; kişinin kendi kanından üretilen bir madde olduğu için; vücudun olumsuz bir tepki vermesi, enfeksiyon kapma ya da alerjik reaksiyon gibi riskler sıfıra iner. Güçlendirme sayesinde saç derisinde mikro uçlu iğne tarafından oluşturulan noktasal hasarlar da çok daha hızlı onarılır. Yeni doku oluşumu başlar ve bölgedeki damarların gelişimi ve güçlenmesi sağlanır.

Kendine özgü santrifüj ve filtreleme metotlarıyla elde edilen Güçlendirme, insan vücudu için oldukça zengin bir yapıya ve iyileştirici etkiye sahiptir. Güçlendirme kullanılarak gerçekleştirilen saç ekimi; hem saç ekim operasyonu sonrasındaki iyileşme sürecine katkı sağlar hem de saç kaybı riskini minimuma indirir. Bu operasyonu yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle saç dökülmesi problemleri ile ilgili uzman bir doktora görünmeleri ve eğer saç ekimi tedavisi gerekliyse akabinde Güçlendirme ile ilgili görüş alınması önerilmektedir.

Tamamen doğal yollarla ve hiçbir kimyasal katkı kullanılmaksızın elde edildiğinden Güçlendirme’nin günümüzde bilinen bir zararı bulunmamaktadır.

EstcreLife uzmanlığıyla son teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen Güçlendirme destekli saç ekimi uygulamalarıyla siz de doğal görünümlü ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.