fbpx

DHI ya da Direct Hair Implant, Türkçe karşılığıyla “doğrudan saç implantı”; bu işlem için özel olarak üretilen iğnelerin yardımıyla, donör bölgeden elde edilen saç köklerinin saç ekimi yapılacak bölgeye yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir. DHI saç ekimi genellikle FUE yöntemi ile karıştırılmaktadır fakat bu metotlar arasında önemli birkaç farklılık mevcuttur.

DHI ve FUE metotları arasındaki farklar nelerdir?

DHI yöntemi, ekim işleminin saçların tıraş edilmesine gerek kalmadan gerçekleştirilebilmesine imkân tanır. Donör bölgeden alınan saç kökleri sadece birkaç dakika içerisinde ilgili bölgeye nakledildikleri için, saç kökleri dış ortamda bekletilmeksizin ekim işlemi hızlıca yapılır. DHI yöntemi ile saçların tamamıyla dökülmediği bölgelerde, saç aralarına da ekim yapılabilir. Bu yöntem bilhassa dar ve kısıtlı bölgelerde gerçekleştirilen ekim işlemlerinde görece daha yoğun saç ekilebilmesine imkân tanır.

DHI saç ekimi hangi avantajlara sahiptir? 

  • DHI yöntemi; donör bölgeden alınan köklerin, dışarıda kaldığı süreyi en aza indirir. Böylece saç ekim işleminin sağlıklı şekilde tamamlanmasını sağlar.
  • Her saç kökü canlıdır ve ekim işleminin başarıyla tamamlanması saç köklerinin canlılık oranıyla doğru orantılıdır. DHI yönteminde, saç köklerinin canlı kalma yüzdesi daha yüksektir.
  • Bu yöntemde kesi yapılan bölge diğer yöntemlere oranla çok daha küçüktür. Bu sayede kanama ihtimali minimuma düşer.
  • İyileşme süreci diğer operasyonlara göre daha hızlıdır. Günlük hayata kısa sürede dönüş mümkündür. 
  • Ayrıca tıraşsız saç ekimi uygulaması DHI yönteminde daha kolaydır.

İlginizi Çekebilir:
Saç Ekiminde Greft Hesaplamanın Önemi

Saç Ekimi Fue

DHI saç ekimi yönteminin handikapları nelerdir?

DHI metoduyla gerçekleştirilen operasyonlar, klasik FUE yöntemine nazaran daha uzun sürede tamamlanmaktadır. DHI oldukça uzmanlık gerektiren çok hassas bir yöntem olduğundan, uygulamanın deneyimli bir operatör öncülüğünde ve alanında uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Aksi halde gerek sağlıksal gerekse günlük kullanımı zorlaştıran durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Tüm bu detaylar operasyonun maddi açıdan daha yüksek bir meblağa karşılık gelmesine ve operasyon bütçesinin artmasına neden olur. 

İlginizi Çekebilir:
Saç Dökülmesi Seviyeleri Nelerdir?

EstcreLife uzmanlığıyla son teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen DHI saç ekimi uygulamalarıyla siz de doğal görünümlü ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için: 0542 343 21 05