fbpx

Tıp uygulamalarında özellikle estetik alanında; sivilce, yara izi, gözenek sıkılaştırma ve çatlak kapatma gibi birçok amaçla kullanılan “altın uç” tekniği; şimdi de saç ekimi operasyonlarında kullanılan yepyeni bir yöntem, “altın uçlu saç ekimi” olarak karşımıza çıkıyor.

Altın uçlu saç ekimi tekniği, mikro FUE yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen saç ekimi operasyonu sonrasında kullanılır. Operasyonu takiben hastanın ense bölümündeki donör alanda ya da ekim işleminin gerçekleştirildiği bölgede yaşanan doku problemleri, enfeksiyon, ağır iyileşme ve iz kalma gibi durumlarda tercih edilen bir uygulamadır. Adını, işlem esnasında kullanılan altın uçlu iğnelerden alan bu yöntem, sağlıklı saç köklerinin elde edildiği donör bölgedeki iyileşme süresini neredeyse yarıya indirir.

Altın Uçlu Saç Ekimi – FUE Gold 

Birçok premium özelliği bir arada sunan altın uçlu saç ekim tekniği, aynı zamanda FUE Gold adıyla da anılır. Operasyonda kullanılan aparatların dahi özel olarak “altın” materyalden üretildiğini belirtmekte fayda var. Burada altının tercih edilme nedeni, altın madeninin insan bedeniyle sağladığı uyumdur. İşlem esnasında altın uçlar dokuya dokunduğunda diğer materyallerin aksine hiçbir zarar vermez. Aynı şekilde doku da altın materyali yabancı bir madde olarak algılamaz ve bu temas esnasında doğal yapısında hiçbir bozulma meydana gelmez.

Bu tekniğin öne çıkan bir diğer farkı; mikroparazitlerin oluşumuna fırsat vermeksizin ekim yapılacak tüm kanalların açılma işlemine olanak sağlamasıdır. Bu süreçte donör bölgeden alınan sağlıklı kökler, direkt olarak kanallara ekilir.

%100’e yakın tutunma oranı

FUE Gold yöntemi ile ekimi gerçekleştirilen saç köklerinin deriye tutunma oranı, diğer tekniklere göre oldukça yüksektir. Farklı metotlarda birçok nedenle köklerin tutumaması durumuyla karşı karşıya kalınabilmektedir. Ancak altından imal edilen aparatların kullanıldığı FUE Gold yöntemi sayesinde, ekimi yapılan saç köklerinin tamamına yakınının deriye tutunduğunu söyleyebiliriz.

FUE Saç Ekimi

Altın uçlu saç ekimi aşamaları

Operasyona uygunluk için yapılan kan testleri neticesinde uygulamaya engel herhangi bir sağlık problemi çıkmazsa, operasyon hazırlıklarına başlanır. Operasyon esnasında ilk önce uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi yapılır. Ardından FUE Gold tekniğinin prensipleri doğrultusunda sağlıklı saç kökleri özenle toplanır ve kalite gruplandırması yapılır. Mikroparazitlere karşı uygulanan işlemler sonrasında hastanın saç yapısına uygun şekilde kanallar açılarak bu kanallara ekim çalışması yapılır.

İlginizi Çekebilir:
Saç Ekiminde Perkütan Tekniği

İyileşme süreci

Yine altın vurgusunun öne çıktığı bu süreçte, altın materyalin doku ve deride hasar bırakmaması neticesinde iyileşme çok hızlı gerçekleşir. Kabuklanma daha hafif gerçekleşir ve daha kısa sürede dökülür. Yeni saçların çıkma süreci de bu sayede hızlanır.

EstcreLife uzmanlığıyla son teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen altın uçlu saç ekimi (FUE Gold) uygulamalarıyla siz de doğal görünümlü ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için: 0542 343 21 05